Siedziba firmy Kamsoft / foto: Aragorn25x

Ponad 10% mieszkańców Zawodzia podpisało się pod wnioskiem o utworzenie na terenie dzielnicy rady jednostki pomocniczej nr 3. 28 stycznia uchwała w tej sprawie poddana zostanie pod głosowanie radnym rady miasta.

Zgodnie ze statutem miasta Katowice, do utworzenia rady jednostki pomocniczej potrzebne jest poparcie co najmniej 10% mieszkańców określonej jednostki. Liczba mieszkaców Zawodzia wynosi 10281 osób, a pod wnioskiem, który trafił do rady miasta, znalazło się dokładnie 1072 podpisy.

Na najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się 28 stycznia, radni głosować więc będą nad przyjęciem uchwały w sprawie utworzenia Jednostki Pomocniczej miasta nr 3 Zawodzie. Od uchwalenia uchwały do powstania rady jednostki, mieszkańców Zawodzia czeka jeszcze daleka droga. Najpierw bowiem trzeba będzie przyjąć statut jednostki, który obowiązkowo musi być poprzedzony konsultacjami z mieszkańcami. Dopiero potem można wyznaczyć termin wyborów do rady jednostki.

Obserwując, jak to wyglądało w innych dzielnicach miasta, które niedawno ten proces przechodziły, bądź go przechodzą obecnie, można się spodziewać, że rada jednostki pomocniczej na Zawodziu powstanie najwcześniej pod koniec tego roku, a może nawet dopiero na początku następnego. Najważniejszy i najtrudniejszy krok w tej sprawie został już jednak zrobiony.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.