Budynki w Katowicach / fot. D. Ślusarczyk / Infokatowice.pl
Reklama

2,2 mld złotych, w tym prawie 140 mln ze środków własnych chce wydać katowicki magistrat w ramach Planu Gospodarki Niskoemisyjnej do 2020 roku. Już w 2015 roku miasto chce przeznaczyć na walkę z CO2 58 mln złotych z czego 37 mln złotych z środków zewnętrznych. W stosunku do roku 2012 ograniczenie emisji CO2 do 2020 roku ma spaść o 4,3 procent.

Podstawowym zadaniem PGN jest przedstawienie i co ważniejsze implementacja działań, które skutecznie ograniczą zużycie energii oraz zmniejszą emisję zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych do atmosfery. Katowicki program stawia sobie ambitne cele m.in. rozwój gospodarczy  i społeczny miasta do 2030 roku bez wzrostu zapotrzebowania na energię, ograniczenie emisji zanieczyszczeń ze wszystkich instalacji wykorzystywanych na terenie miasta oraz emisji pochodzącej z transportu czy zwiększenie znaczenia odnawialnych źródeł energii.

Reklama

– Na potrzeby wdrażania i monitorowania PGN, w Urzędzie Miasta Katowice powołany został specjalny Zespół Roboczy. Wszystkie informacje dotyczące realizacji planu umieszczone są na dedykowanej stronie internetowej www.katowice.energiaisrodowisko.pl . Pełna aktualizacja PGN przewidziana jest co 3 lata. Proponowane do realizacji zadania obejmują działania do roku 2020 (2030) i opracowane zostały na podstawie informacji przygotowanych bezpośrednio przez Urząd Miasta Katowice jak również na podstawie propozycji otrzymanych za pomocą ankietyzacji od Podmiotów działających na terenie miasta Katowice – czytamy w komunikacie magistratu.

Miasto zaznacza, że warunkiem realizacji planowanych działań do 2020 roku na kwotę 2,2 mld złotych jest możliwość pozyskania potrzebnych środków zewnętrznych oraz techniczne i organizacyjne możliwości przeprowadzenia inwestycji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.