Biblioteka / fot. M. Bulsa / Infokatowice.pl

W 2015 roku przy Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” przy ul. gen. Józefa Hallera 28 w Burowcu powstanie nowe miejsce rekreacji z plenerową siłownią.

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach (KZGM) w 2014 roku przeprowadził przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dla zagospodarowania terenu w otoczeniu budynku Miejskiego Domu Kultury przy ul. gen. Józefa Hallera 28 w Burowcu. Dokumentacja techniczna obejmuje m.in. wydzielenie w terenie zielonym miejsca rekreacji z siłownią plenerową dla młodzieży i osób starszych. Ważną informacją jest fakt, iż siłownia będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla gości MDK.

Reklama

Planowane jest ustawienie niskiego ogrodzenia wraz z nasadzeniami zieleni, by optycznie wydzielić teren siłowni. Wokół zostanie urządzony teren zielony z drzewami i krzewami ozdobnymi; ustawione będą ławeczki, gazony, altana i pergola. Dodatkowo przy gmachu domu kultury przewiduje się utworzenie miejsc postojowych dla samochodów osobowych (od 10 do 20 stanowisk). W związku z tymi pracami wyburzony zostanie niewielki obiekt, określany mianem „organistówki”, znajdujący się po wschodniej stronie gmachu MDK.

Przetarg na opracowanie dokumentacji wygrało Biuro Projektowe „Konstruktor” z Chrzanowa. Dokumentacja ma być gotowa do marca tego roku, a prace budowlane rozpoczną się najprawdopodobniej w połowie 2015 roku.

1 Komentarz

  1. Hahaha, pół roku i wszytsko będzie rozkradzione 🙂
    Monitoring i służby porządkowe by się przydały przy tym wszystkim 🙂
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.