fot. Katowicka Policja
Reklama

Katowiccy policjanci udaremnili kradzież nieuczciwym wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie złodzieje chcieli sobie przywłaszczyć 3 tys. złotych. Mieli pecha bo trafili na policjantów.

 – Ponad 2300 złotych wyjęli z dwóch puszek nieuczciwi wolontariusze WOŚP. 21-letni mężczyzna i 18-letnia dziewczyna zostali zatrzymani przez policjantów z Komisariatu II. Złodziejski duet został namierzony na ulicy Węglowej.  Około 18.30  policjanci zauważyli  stojące tam audi 80. Siedzące w nim  osoby, na widok policyjnego radiowozu próbowały się schować. Mundurowi postanowili sprawdzić kim są i ustalić powód tajemniczego zachowania. W samochodzie znaleźli reklamówkę z banknotami, porozrzucany na siedzeniach bilon, dwie puste puszki i pęsetę – informuje policja w Katowicach. Obaj trafili do aresztu, każdemu grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Podobna sytuacja miała miejsce na ulicy Lisickiego. – Policjanci z Komisariatu I zatrzymali samochodzie osobowym dwie 17-latki i 21-letniego mężczyznę, którzy z puszek WOŚP ukradli łącznie ponad 600 złotych – informuje policja. To jednak nie koniec problemów z wolontariuszami. – Kolejne osoby zostały zatrzymane przez policyjnych wywiadowców. Dwóch 17-latków z Bytomia i 27-letni mieszkaniec Katowic zostali zatrzymani w sztabie orkiestry na ulicy Bankowej. Gdy osoby te zdawały puszki z datkami stwierdzono, że ich plomby zabezpieczające są uszkodzone. Okazało się, że nastolatkowie ukradli puszek ponad 70 złotych, a 27-latek nieustalona dotąd sumę pieniędzy – czytamy w komunikacie katowickiej policji. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem, grozi za to 10 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.