FOTO: http://slaska.policja.gov.pl/

Miejski Dom Kultury ,,Bogucice Zawodzie” zaprasza wszystkich entuzjastów orkiestr dętych na Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach została założona w 1973 roku. Od początku swego istnienia uczestniczy w różnego rodzaju uroczystościach państwowych, resortowych czy religijnych. Orkiestra wielokrotnie reprezentowała śląski garnizon policji na prestiżowych festiwalach krajowych i międzynarodowych. W listopadzie 2013 roku zaprezentowała swoje umiejętności w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach podczas koncertu jubileuszowego z okazji 40-lecia.

W repertuarze orkiestry znajdują się utwory marszowe, koncertowe, transkrypcje muzyki symfonicznej, utwory religijne, a także liczne opracowania standardów muzyki rozrywkowej. W ciągu czterdziestu lat istnienia orkiestry, muzycy dali ponad 4000 koncertów na terenie całego kraju. Za swoją działalność artystyczną, kultywowanie tradycji Górnego Śląska oraz udział w licznych przedsięwzięciach organizowanych w naszym regionie, orkiestra została wyróżniona złotą odznaką honorową za zasługi dla województwa śląskiego.

Koncert odbędzie się w filii MDK Bogucice-Zawodzie na Zawodziu przy ulicy Marcinkowskiego 13a w piątek 16 stycznia o godz. 17.00. Wstęp Wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.