Znak drogowy Katowice / fot. M. Bulsa

Władze miasta planują budowę nowego gmachu archiwum miejskiego na działce przy ulicach Obrońców Westerplatte i Roździeńskiej.

Projekt budżetu miasta Katowice na rok 2015 zakłada przyznanie funduszy (300 000 złotych) na opracowanie dokumentacji projektowej gmachu archiwum wraz z niezbędną infrastrukturą. Obiekt ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Roździeńskiej i Obrońców Westerplatte, na wprost zajezdni autobusowej. Dotychczasowa siedziba Archiwum Urzędu Miasta Katowice to wieżowiec przy ul. Francuskiej 80.

Jak informuje Wydział Rozwoju Miasta UM Katowice, nowy gmach został zaplanowany na fragmencie terenu u zbiegu ulic Obrońców Westerplatte i Roździeńskiej, jako obiekt o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Ma on się składać z dwóch segmentów: magazynowego i biurowego. Szczegółowe funkcje oraz parametry techniczne mają zostać ustalone w dokumentacji projektowej, którą miasto chce zlecić w 2015 roku.

Reklama

O przyznaniu funduszy na tą inwestycję zadecyduje Rada Miasta Katowice, podejmując uchwałę budżetową na styczniowej sesji.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.