Po dwóch dobrych meczach HC GKS Katowice przegrał z Podhalem Nowy Targ aż 1:8. Honorową bramkę dla trójkolorowych zdobył w trzeciej tercji Michał Kret.

Kibice, którzy po minimalnej porażce z Orlikiem i zwycięstwie z Polonią liczyli na niespodziankę, szybko zderzyli się z rzeczywistością. GKS w starciach ze słabymi drużynami potrafi toczyć wyrównane boje. W zderzeniu z silnym zespołem był jednak pod każdym względem znacznie słabszy, mimo tego, że katowiczanom nie brakowało determinacji i woli walki.

Już po pierwszej tercji GieKSa przegrywała z Podhalem 0:4 i mecz praktycznie był rozstrzygnięty. W drugiej i trzeciej odsłonie nowotarżanie wyraźnie oszczędzali siły, dzięki czemu spotkanie nie zakończyło się dwucyfrową porażką. W 50 min. honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Michał Kret i pojedynek zakończył się zwycięstwem gości 8:1.

HC GKS Katowice – Podhale Nowy Targ 1:8 (0:4, 0:3, 1:1)

0:1 – Krystian DZIUBIŃSKI – Jarosław RÓŻAŃSKI – Dariusz GRUSZKA (07:08)
0:2 – Damian KAPICA – Dariusz GRUSZKA – Krystian DZIUBIŃSKI (11:01)
0:3 – Damian KAPICA – Piotr KMIECIK – Martin LUCKA (15:12)
0:4 – Egor OMELYANENKO – Piotr KMIECIK – Martin LUCKA (19:14)
0:5 – Dariusz GRUSZKA – Jarosław RÓŻAŃSKI – Krystian DZIUBIŃSKI (31:01)
0:6 – Egor OMELYANENKO – Michal IMRICH – Damian KAPICA (32:34)
0:7 – Michal IMRICH – Kacper BRYNICZKA (39:55)
1:7 – Michał KRET – Mateusz SZYMAŃSKI (50:15)
1:8 – Damian KAPICA – Kacper BRYNICZKA – Piotr KMIECIK (54:28)

HC GKS Katowice: Krzysztof BURDA, Łukasz BIAŁEK – Martin ZITNANSKY (2), Michał KROKOSZ, Maros GOGA, Lukas PIJAK (2), Tomasz CICALA – Konrad LACHETA, Marek CYGANEK, Yegor BEZUGLY (2), Oleg KOMARCHEV (2), Krystof KAFAN (2) – Rastislav SLOTA, Michael SWIDERSKI, Michał KRET, Mateusz SZYMAŃSKI, Krzysztof KULAWIK – Arthur GULBINOWICZ

Podhale Nowy Targ: Ondrej RASZKA, Bartłomiej NIESŁUCHOWSKI – Joni HAVERINEN (4), Maciej SULKA (4), Dariusz GRUSZKA, Krystian DZIUBIŃSKI, Jarosław RÓŻAŃSKI – Damian TOMASIK (2), Martin LUCKA, Damian KAPICA, Kacper BRYNICZKA, Piotr KMIECIK – Sebastian ŁABUZ (2), Michal IMRICH, Egor OMELYANENKO (2), Patryk WRONKA (2), Filip WIELKIEWICZ (2) – Robert MRUGAŁA, Oskar JAŚKIEWICZ, Dawid OLCHAWSKI, Daniel KAPICA, Damian ZAROTYŃSKI