FOTO: Tomasz Kawka

18 stycznia w bogucickiej filii Miejskiego Domu Kultury w Katowicach odbędzie się wielki, jubileuszowy koncert z okazji czwartej rocznicy założenia katowickiego chóru Gospel Sound.

Końcówka 2014 roku okazała się wyjątkowo skromna pod względem scenicznej aktywności katowickiego chóru Gospel Sound. Pomyli się jednak ten, kto założy, iż ta cisza zwiastuje zastój lub twórczą niemoc. Nic bardziej mylnego – od kilku miesięcy trwają przygotowania do jubileuszowego koncertu z okazji iv urodzin.

Po zasłużonych wakacjach i odpoczynku chórzyści i instrumentaliści pod przewodnictwem Jolanty Mitko rozpoczęli prace nad scenariuszem, repertuarem oraz choreografią styczniowego święta. Do wielkiego koncertu pozostały już tylko trzy tygodnie.

IV koncert urodzinowy rozpocznie się o godzinie 16:00 w niedzielę 18 stycznia 2015r. w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie przy ul. Markiefki 44a w Katowicach. Hasłem przewodnim wydarzenia są słowa „Chwała na wysokości, a pokój na ziemi”. Podczas tegorocznego występu zespół zaprezentuje wyjątkowy, kolędowy repertuar, w gospelowych aranżacjach Artura Wypicha.

Wydarzenie to nie będzie tylko prezentacją talentów w świątecznej oprawie, ale przede wszystkim wspólnym kolędowaniem i uwielbieniem Małego Dzieciątka Jezus a także świadectwem wiary w to, że dzięki Jego obecności w naszych sercach wszystko jest możliwe.

Niepisaną zasadą jest, by każda kolejna rocznica obchodzona była przynajmniej tak samo hucznie jak ostatnia. Jeśli styczniowe urodziny wpiszą się w tą tradycję, 18 stycznia czeka nas koncert, który na długo zapisze się w pamięci. Wystarczy przypomnieć sobie jak zespół obchodził swoje III urodziny:

Poza ucztą dla oczu i uszu, muzyka w wydaniu Gospel Sound niesie ze sobą olbrzymią dawkę pozytywnej energii, przy której doskonale bawią się ludzie w każdym wieku. Koncert zapowiada się na największe ogólnodostępne wydarzenie muzyczne początku roku!

Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny. Po koncercie  każdy będzie mógł wspomóc chór działający całkowicie niekomercyjnie podczas prowadzonej przez członków zespołu zbiórki publicznej, do czego gorąco namawiamy.

Serwis Infokatowice.pl jest patronem medialnym koncertu urodzinowego Gospel Sound.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 8 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.