Katowicki Spodek / fot. Infokatowice.pl

Jeszcze kilka lat temu trudno było przypuszczać, że śnieg w sezonie zimowym może być rzadkością. Ma to swoje oczywiste zalety, jak chociażby brak potrzeby odśnieżania chodników czy samochodów, niemniej z każdym kolejnym rokiem miłośnicy zimy wydają się coraz bardziej niepocieszeni. Tych którzy święta i początek nowego roku spędzają w Katowicach, zapraszamy na katowickie lodowiska.

Od 3 tygodni na taflach lodowisk w Spodku i Jantorze oraz lodowiska sezonowego przy Bugli organizowane są ogólnodostępne ślizgawki. O ile stałych bywalców katowickich ślizgawek i miłośników hokeja na lodzie nie trzeba o tym fakcie informować, wszyscy pozostali, zainteresowani dołączeniem do tych grup, muszą wyrobić sobie nawyk regularnego odwiedzania strony, nie samej hali Spodka a Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Wraz z końcem grudnia minie 1/4 sezonu 2014/2015 i ten fakt również może zaskoczyć osoby, które dopiero niedawno ubrały łyżwy po raz pierwszy lub dopiero to planują. Niestety, choć w Katowicach znajdują się aż dwa kryte lodowiska, ślizgawki ogólnodostępne nadal organizowane są tylko i wyłącznie przez 4 miesiące w roku. I choć w tym przypadku wiele zależy od warunków atmosferycznych, dwukrotnie krótszy sezon względem lodowisk w Tychach, Sosnowcu, Łodzi lub Warszawie jest już kwestią mocno frapującą i nie pozostaje bez wpływu na jakość szkolenia młodzieży oraz zainteresowanie mieszkańców sportową ofertą miasta w zimie. Co więcej, nadal tylko przy lodowisku w Spodku działa wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Ostatnią kwestią wartą poruszenia, jest brak informacji o otwarciu lodowisk opublikowanej w miejscach, w których przeciętny mieszkaniec Katowic mógłby takowej szukać lub na takową natrafić. W Katowicach informacja o ofercie miasta wciąż udostępniana jest jedynie tam, gdzie przyjęło się ją udostępniać. Nadal nie wiadomo kiedy ruszy zapowiadany serwis informacyjny, dzięki któremu mieszkańcy zyskają możliwość szybkiego i wygodnego sprawdzenia całej sportowo-rekreacyjnej oferty miasta.

Harmonogram ślizgawek w Spodku i Jantorze dostępny jest na stronie katowickiego MOSiR-u.

Poniżej prezentujemy informacje dotyczące możliwości dojazdu na lodowiska i cen biletów:

Lodowisko Spodek, Al. Korfantego 35 (Śródmieście)
Lodowisko Jantor, ul. Nałkowskiej 11 (Janów-Nikiszowiec)

Cennik:
– dorośli 8 zł/h,
– młodzież szkolna, emeryci, renciści oraz osoby niepełnosprawne 4 zł/h,
– dzieci do lat 7 włącznie – nieodpłatnie

Lodowisko sezonowe przy ORW Bugla ul. Żeliwna 26d

Czynne codziennie od 8:00 do 22:00

Cennik:
– dorośli 3 zł, czas jazdy nielimitowany,
– młodzież szkolna, emeryci, renciści oraz osoby niepełnosprawne 1 zł – czas jazdy nielimitowany,
– dzieci do lat 7 włącznie – nieodpłatnie.

Dojazd autobusami na przystanek Katowice Osiedle Kopalni Wujek.
Linie: 51, 115, 120, 130, 138, 177, 193, 238, 632

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.