FOTO: MacQtosh

Rada Miasta Katowice upamiętniła Stanisława Ligonia nadając placowi na terenie osiedla Wincentego Witosa nazwę „Skwer Karlika z Kocyndra”.

Jednym z punktów porządku obrad ostatniej sesji rady miasta było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania placowi położonemu na terenie osiedla Wincentego Witosa nazwy „Skwer Karlika z Kocyndra”. Uchwałę o numerze IV/17/14 rajcy miejscy podjęli jednogłośnie. Skwer mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, pomiędzy budynkami przy ul. Piotra Bardowskiego 3 a-d i ul. Wincentego Witosa 13 a-c.

O nadanie nazwy skwerowi już we wrześniu 2012 roku do Prezydenta Miasta Katowice wystąpiła dyrekcja oraz rada pedagogiczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 im. Stanisława Ligonia na osiedlu Wincentego Witosa. Nazwa skweru nawiązuje do pseudonimu literackiego i artystycznego patrona szkoły. Ponieważ teren, wskazany do nadania mu nazwy wymagał uporządkowania i urządzenia, sprawę zawieszono do czasu zakończenia prac porządkowych, prowadzonych na skwerze przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Załęska Hałda”. Ostatecznie teren uporządkowano i zagospodarowano, a radni miejscy przychylili się do nazwy, zaproponowanej przez władze zespołu szkół.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.