Znak drogowy Katowice / fot. M. Bulsa

W miejscu wyburzonych hal dawnej HMN Szopienice powstanie nowy kompleks dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni ponad 40 tys. metrów kwadratowych.

Na przełomie 2013 i 2014 wyburzono największą halę na terenie likwidowanej Huty Metali Nieżelaznych „Szopienice” – halę walcowni miedzi, zlokalizowaną w rejonie ulicy Krakowskiej w Wilhelminie.

12 listopada 2014 roku Prezydent Miasta Katowice wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla “przedsięwzięcia polegającego na budowie dwóch hal magazynowych wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą towarzyszącą i techniczną przy ul. Krakowskiej w Katowicach”.

Reklama

Na działkach, liczących 10,5 ha powstaną dwie hale magazynowe wraz z zapleczem socjalno-biurowym, posiadające łącznie powierzchnię 43,8 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Nadzór nad przygotowaniem do zagospodarowania terenu sprawuje Architektoniczne Biuro Projektowe „Kwadrat” Gabriela Wojewódka z Gliwic.

Każda kolejna inwestycja na terenie likwidowanej HMN „Szopienice” to ważna kwestia, gdyż obszar dawnej huty jest bardzo duży i w ogromnej części niezagospodarowany. Wyburzona hala walcowni miedzi przez wiele lat dominowała w krajobrazie tej części Szopienic i była punktem charakterystycznym. Po jej likwidacji pozostał ogromny obszar, a jego usytuowanie wydaje się atrakcyjne inwestycyjnie. Dla kolonii Wilhelmina jest to niewątpliwy krok do odwrócenia dotychczasowej tendencji. Przez ostatnie lata w tym rejonie najczęściej dochodziło do wyburzeń, zarówno obiektów mieszkalnych i usługowych, jak i poprzemysłowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.