FOTO: Infokatowice.pl

Do 15 grudnia br. na lotnisku w Pyrzowicach, podróżujący mają okazję zobaczyć wystawę prac fotograficznych, wykonanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego.

Wystawa prezentuje efekty unijnego wsparcia dostrzeżone okiem młodych obserwatorów, którzy wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Śladem projektów unijnych”.

Cała przygoda zaczęła się od testu kwalifikacyjnego z wiedzy o unijnych projektach oraz unijnych funduszach. Grupa 80-ciu uczniów, którzy poradzili sobie z tym wyzwaniem, wzięła udział w warsztatach fotograficznych pod okiem najlepszych fachowców, by następnie wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Młodzież rozjechała się w cztery strony województwa, odwiedziła różne, mniej lub bardziej znane, miejsca Śląskiego, które powstały lub zmieniły się dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Reklama

Podczas wycieczek oprócz zwiedzania znalazł się również czas na plener fotograficzny. Najlepsze 40 prac trafiło na wystawę. Efekty zaangażowania młodych twórców, ich wrażliwość i niebanalne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość możemy zobaczyć jeszcze do końca tygodnia w terminalu A na lotnisku w Pyrzowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.