Marcin Krupa, prezydent Katowic / fot. A. Maciaszczyk

Prezydent elekt Katowic, Marcin Krupa zostanie oficjalnie zaprzysiężony na stanowisko 8 grudnia. W trakcie II posiedzenia Rady Miasta Katowice.

1 grudnia Miejska Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalnie, że to Marcin Krupa zostanie prezydentem miasta. Krupa zdobył ponad 53 tys. głosów katowiczan. Jego rywal Andrzej Sośnierz nieco ponad 21 tys. głosów. O zwołaniu sesji postanowił Komisarz Wyborczy w Katowicach.

W trakcie pierwszego posiedzenia Rady Miasta Katowice (1 grudnia) zarówno prezydent elekt jak i ustępujący ze stanowiska Piotr Uszok byli nieobecni. Tym samym Uszok nie złożył jeszcze ślubowania na radnego. Drugie posiedzenie Rady Miasta zaplanowano na 8 grudnia na godzinę 11:00.

1 Komentarz

  1. Uszok nie złożył przysięgi i już pewnie nie złoży. Podnoszenie ręki na takim poziomie jak Rada Miasta byłoby bez wątpienia poniżej jego ambicji. Rozstanie z władzą to największy ból prominentnych polityków. Łatwiej rozstać się z pieniędzmi. Władza uzależnia, po szesnastu latach jest to uzależnienie w fazie terminalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.