Już po raz siódmy w dniach od 6-7 grudnia odbędzie się jarmark w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec. W tym roku na mieszkańców nie tylko miasta ale i całego regionu czekać będzie 115 wystawców i liczne punkty gastronomiczne.

Jarmark to największe i najważniejsze wydarzenie w Nikiszowcu, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej ocenianych imprez świątecznych w regionie. Jest też okazją do zaprezentowania śląskiej kultury i tradycji, a także umiejętności i dorobku artystów, rzemieślników, rękodzielników i społeczników. Tradycyjnie już będzie malarstwo, rzeźba, ceramika artystyczna, koronki, wyroby z drewna, ozdoby świąteczne, florystyka, krawiectwo artystyczne, biżuteria, gadżety związane z Nikiszowcem i Górnym Śląskiem,. swojskie kołocze, makówki, pierniki i specjały śląskiej kuchni – ciapkapusta, karminadle, wędliny, żur oraz grzańce.

Reklama

Początek jarmarku 6 grudnia o godzinie 12:00. Na najmłodszych czekać będzie św. Mikołaj wraz z orszakiem elfów i śnieżynek. Po południu w Centrum Zimbardo odbędzie się projekcja filmu „Czeski geniusz, aneb Jara Cimrman w Katowicach”. Po filmie spotkanie z twórcami filmu – Dariuszem Zalegą i Piotrem Fuglewiczem. Także w Centrum zobaczyć będzie można wystawę zdjęć Macieja Mutwila, których bohaterką jest Kopalnia Węgla Kamiennego „Wieczorek”.

Drugiego dnia jarmark startuje o godzinie 10:00 – będą stragany jarmarczne w pełnej okazałości, śląskie smaki, maszkety oraz grzane wino. Od 13:30 koncerty plenerowe na scenie. Wśród wykonawców m.in. Orkiestra Dęta Kopalni Wieczorek, hip-hopowy duet z Nikiszowca – MatGun i PaPa, widowisko Wolne Wybory Mikołajowe Teatru Gry i Ludzie oraz koncert Soul Hunters Gospel Choir. Na finał Jarmarku w niedzielny wieczór zaplanowano pokaz fajerwerków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.