Katowicki Spodek / fot. Infokatowice.pl

Znane są już wyniki przeprowadzonego przez Urząd Miasta Katowice postępowania dotyczącego wyboru zarządcy Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Spółka PTWP Event Center przedłożyła najkorzystniejszą ofertę w oczach magistratu ofertę i to najprawdopodobniej ona zostanie wybrana operatorem. Jak wynika ze słów rzecznika prasowego Urzędu Miasta Jakuba Jarząbka, umowa zostanie podpisana po upływnie terminu składania odwołań. Jeżeli żadne nie wpłynie, to wtedy już nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby porozumienie ostatecznie sfinalizować.
Czas trwania umowy zamknie się w okresie od 8 do 15 lat, gdyż takie były wymogi konkursowe. Nie znane są jednak szczegóły, ile imprez rocznie będzie organizowanych.

Reklama

PTWP Event Center jest spółką-córką Grupy PTWP, która odpowiada m.in. za organizację Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, a dotychczasowe jego edycje udowodniły profesjonalizm tej firmy.

Podpisanie umowy z firmą jest więc szansą na to, że Spodek znowu odżyje i będą w nim organizowane imprezy częściej niż kilka razy w roku. Obecnie Spodek zarządzany jest przez powszechnie krytykowany MOSiR, który nie radzi sobie z tym obowiązkiem. Katowicka hala w ostatnich latach mocno straciła więc na prestiżu i wyraźnie ustępuje takim obiektom, jak Atlas Arena z Łodzi czy trójmiejska Ergo Arena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.