fot. Marcin Krupa

Prof. Jerzy Buzek poparł kandydaturę Marcina Krupy na prezydenta Katowic. Zrobił to w sobotę, podczas rodzinnej konwencji wyborczej, na której Krupa przedstawił swój program dla rodzin i… zagrał na harmonijce ustnej i „klawiszach”.

Konwencja została zorganizowana w sobotnie przedpołudnie w „Oku Miasta”, w katowickim Rondzie Sztuki. Marcin Krupa, ale także nowo wybrani radni i kandydaci na radnych z Forum Samorządowego i Piotr Uszok, przyszli z rodzinami. Krupa mówił o programie dla rodzin, w tym dla seniorów i o potrzebie budowy wygodnego miasta dla wszystkich pokoleń katowiczan.

Reklama

Gościem honorowym konwencji był prof. Jerzy Buzek. Prezydent Piotr Uszok nazwał prof. Buzka „dobrym duchem naszego miasta”. Przypomniał, że nie tylko jest on honorowym obywatelem Katowic, ale przyczynił się do realizacji wielu inwestycji w mieście. – Kiedy dowiedzieliśmy się, że Piotr Uszok nie będzie kandydował, było nam smutno. Rozdzwoniły się telefony. Pytaliśmy: „Co się dzieje?”. Nie wyobrażam sobie, że Katowice mogą się rozwijać bez kontynuacji tego, co się tu wydarzyło w czasie jego prezydentury – zrewanżował się prof. Jerzy Buzek. Mówił o przemianie Katowic, o przebudowie centrum , które „zaczyna kwitnąć”. O nowych realizacjach, takich jak siedziba NOSPR, biurowcach i inwestorach, którzy się do nich wprowadzają, jak IBM. – To może trwać dalej, może być kontynuowane. Marcin Krupa jest gwarancją kontynuacji dobrych lat dla Katowic – dodał.

Niespodzianką był występ zespołu 032, w którego składzie na harmonijce ustnej i na “klawiszach” zagrał Marcin Krupa. Kandydat na prezydenta ma za sobą muzyczną przeszłość. Jeszcze w czasach licealnych grał w zespole, który później odniósł sukces pod nazwą „Sami”. Dziś muzycy „Samych” tworzą też trzon zespołu 032, którego nazwa nawiązuje do numeru kierunkowego Katowic. W sobotę, razem z Marcinem Krupą , wystąpili: Bartek Bialik, Michał Laksa, Marek Sajnóg, Joanna Margas i Wojciech Margas. Wszyscy obecni na konwencji na pamiątkę dostali harmonijki ustne.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.