FOTO: Projekt stadionu GKS-u Katowice, który nie będzie realizowany

Kibice GKS-u Katowice próbują wykorzystać trwającą kampanię wyborczą i walczą na facebooku o budowę nowego stadionu.

Prezydent Katowic Piotr Uszok w 2008 r. zaproponował budowę nowego stadionu dla GKS-u Katowice. Według początkowych planów obiekt miał mieścić 15 tysięcy widzów. Kibice GieKSy twierdzili, że stadion będzie za mały i proponowali jego powiększenie. Ostatecznie ponad dwa lata temu powstał projekt nowego stadionu, stworzony przez Bauren, o pojemności ok 21000 widzów. Projekt przedstawiony przez urząd został zaakceptowany przez kibiców i… od tego czasu sprawa budowy nowego obiektu sportowego w mieście ucichła.

Reklama

W obecnej kampanii wyborczej pomysł budowy stadionu wrócił. Obaj kandydaci, którzy znaleźli się w drugiej turze, zapowiadają, że są przychylni jego powstaniu. Faworyt wyborów Marcin Krupa podkreśla jednak, że według niego planowana pojemność jest zbyt wielka i trzeba stworzyć nowy projekt, na mniejszą liczbę widzów.

Kibice GieKSy chcą skorzystać z trwającej kampanii wyborczej i powalczyć o budowę obiektu według istniejącego już projektu. W tym celu stworzyli na profilu facebook fanpage Stadion dla Katowic. W ciągu 15 godzin od jego powstania został on już polubiony przez ponad 6000 osób, co pokazuje jak bardzo fani GieKSy są zdeterminowani, żeby tą sprawę doprowadzić do końca.

3 KOMENTARZE

  1. Najwyższy czas na rozpoczęcie budowy był już klika lat temu. Stadion powinien już stać. Teraz trzeba po prostu szybko naprawić błąd!

  2. Stadion będzie, ale w formie kolejnych wizualizacji w full HD. Można powiedzieć, że Gieksa już teraz ma kilka naprawdę ładnych stadionów. “Na blaszoku wychowałem się” i tam też wychowają się kolejne pokolenia kibiców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.