Urząd Miasta Katowice / infokatowice.pl / Artur Maciaszczyk

Według informacji podawanych przez Gazetę Wyborczą najlepiej w wyborach do Rady Miasta Katowice wypadło Forum Samorządowe i Piotr Uszok uzyskując ponad 31 proc. poparcia – wynika ze wstępnych i nieoficjalnych jeszcze danych. Druga była Platforma Obywatelska, która uzyskała ponad 23 proc. poparcia.

Ruch Autonomii Śląska zdobył ponad 9 proc. poparcia i z informacji podawanych przez “GW” wprowadzi do rady Marka Nawarę oraz prawdopodobnie Aleksandra Uszoka.

Słabo natomiast wypadło SLD uzyskując ponad 6 proc. Doświadczony katowicki radny Marek Szczerbowski jak poinformował na swoim facebooku nie znajdzie się w nowej radzie. – Wyniki do Rady wskazują, że wyborcy w Katowicach postanowili zaufać również Forum Samorządowemu i Piotr Uszok.Gratuluję wszystkim nowo wybranym radnym. To oznacza także, że w przyszłej radzie nie znajdzie się przedstawiciel SLD. Szanuję ten wybór. Bardzo serdecznie dziękuję tym z którymi pracowałem podczas kampanii wyborczej, a także tym z którymi miałem okazję współpracować w Radzie Miasta przez ostatnie dwanaście lat. Teraz czas na urlop…….. – napisał Szczerbowski. Później jeszcze dodał – Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie i na komitet SLD Lewica Razem swój głos. Dziękuję także wszystkim którzy startowali z naszych list.

Jak poinformowano nas w Miejskiej Komisji Wyborczej oficjalne wyniki zostaną podane dopiero popołudniu lub wieczorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.