Budynek w Katowicach / fot. Dawid Ślusarczyk / Infokatowice.pl

Prezentujemy podział Katowic oraz adresy lokali wyborczych, w których katowiczanie zadecydują, kto będzie rządził w mieście przez najbliższe cztery lata.

Miasto zostało podzielone na 5 okręgów i aż 167 obwodów. Okręg nr 1 tworzą dzielnice Ligota-Panewniki, Piotrowice-Ochojec, Kostuchna, Podlesie, Zarzecze, Murcki i to właśnie ten okręg będzie miał największą reprezentację, ponieważ wybranych tam będzie aż 7 radnych. Nr 2 to Dąbrówka Mała, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec. Numerem 3 oznaczone zostały Śródmieście, Osiedle Paderewskiego-Muchowiec, Brynów i część wschodnia-Osiedle Zgrzebnioka. W obu tych okręgach mandat radnego uzyska po 5 osób. Podobnie jest w okręgu nr 5 na który składają się Wełnowiec-Józefowiec, Koszutka, Bogucice, Zawodzie. O jednego radnego więcej wybiorą mieszkańcy dzielnic Osiedle Tysiąclecia, Dąb, Załęże, Osiedle Witosa, Załęska Hałda-Brynów część zachodnia, które znalazły się w okręgu 4.

Oczywiście we wszystkich okręgach mieszkańcy zadecydują, kto obejmie po Piotrze Uszoku fotel prezydenta oraz jaki skład będzie miała rada miasta.

Lokale wyborcze w dniu głosowania w będą otwarte godzinach 7:00 – 21:00. Ich pełną listę można znaleźć na stronie urzędu miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.