FOTO: Saray Lorenzo Gonzalez

Znamy tegorocznych laureatów nagrody im. Karola Miarki, przyznawanej wspólnie przez władze województwa śląskiego i opolskiego.

Wśród wyróżnionych tym zaszczytnym laurem znaleźli się: Elżbieta Hurnik, literaturoznawca i wykładowca akademicki, Waleria Owczarz, działaczka społeczna, pisarka i nauczyciel z Bestwiny oraz kompozytor, pianista i pedagog Eugeniusz Knapik.

W uroczystości wręczenia nagród, która tradycyjnie odbywała się w Bibliotece Śląskiej, wziął udział wicemarszałek Kazimierz Karolczak. Województwo Opolskie reprezentowała wicemarszałek Barbara Kamińska.

Reklama

Grono wyróżnionych nagrodą z województwa opolskiego uzupełnili: Roman Sękowski, ks. Andrzej Hanich oraz Bogusław Szybkowski.

Nagroda im. Karola Miarki, to wyróżnienie przyznawane przez władze województw śląskiego i opolskiego. Jej laureatami są osoby upowszechniające kulturę i naukę, które w swojej pracy i twórczości nawiązują do idei wcielanych w życie przez patrona nagrody i wnoszą trwałe humanistyczne wartości do kultury regionalnej i narodowej. Wyróżnienie wręczane jest od 1983 roku w październiku – w rocznicę urodzin Karola Miarki. W gronie dotychczasowych laureatów znajdują się m.in. Wilhelm Szewczyk, Stanisław Hadyna, Henryk Mikołaj Górecki i Wojciech Kilar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.