Dziś w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona oficjalnemu otwarciu tego wspaniałego budynku.

Podczas konferencji Dyrektor Muzeum, Alicja Knast  przedstawiła główny zakres prac jakie zostały wykonany dotychczas. Podsumowane zostały najważniejsze z nich, tzw. kamienie milowe na drodze do otwarcia nowej siedziby, gdyż prac dzieje się tak wiele, że nie sposób wymienić ich wszystkich. I tak w styczniu – przejęto obiekt od Generalnego Wykonawcy do użytkowania przez Muzeum Śląskie. Następnie w marcu rozpoczęto przenoszenie Działów Muzeum do nowej siedziby i wyposażania obiektu,  zaś w czerwcu  zakończono prace projektowe przy wystawie stałej historii Górnego Śląska.

Obecnie likwidujemy granice, które w jakikolwiek sposób utrudniają dojście do Muzeum, także osobom niepełnosprawnym. Praca wre, bo chcemy zdążyć na czas, a sama inauguracja będzie miała miejsce w piątek, 26 czerwca nadchodzącego roku – mówi Dyrektor Muzeum Alicja Knast – Pozostało 250 dni, co jest zarazem mało i dużo.  Mało dla wykonawcy, a dużo dla potencjalnego użytkownika Muzeum – dodaje.makieta

Reklama

W Muzeum, którego powierzchnia użytkowa wynosi prawie 25 000 metrów kwadratowych, aż  6 000 metrów przeznaczono pod ekspozycje, co czyni takie przedsięwzięcie unikatowym w skali całego kraju.  Ciekawostką może być fakt, że muzeum ma aż 7 poziomów, a na wszystkich chętnych do zwiedzenia oczekują takie działy tematyczne jak: Malarstwo Polskie od 1800 do 1945 roku, Malarstwo Polskie po 1945 roku, Plastyka Nieprofesjonalna, śląska sztuka sakralna , Centrum Scenografii Polskiej, a goście będą mogli spokojnie zostawić swój samochód  w jednym z 232 miejsc parkingowych w podziemiach muzeum.  Pozostaje tylko czekać na oficjalne przecięcie wstęgi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 12 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.