Reklama

5 października Szpital Bonifratrów w Katowicach organizuje dzień otwarty

Piotr Tuzin

5 października Szpital Bonifratów w Katowicach organizuje dzień otwarty (fot.Szpital Bonifratrów w Katowicach)
Reklama

Już po raz szósty otworzą swoje podwoje dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak działa taka placówka. Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach organizuje w niedzielę, 5 października dzień otwarty.

Taka impreza – jak tłumaczą pomysłodawcy – to nie tylko okazja do zobaczenia szpitala, czyli miejsca które nie zawsze miło się kojarzy z innej strony, ae także szansa na zaczerpnięcie lekarskiej porady i zrobienie badań. Dlatego na mieszkańców Katowic będą czekać liczne atrakcje, w tym m.in. darmowe porady i badania, stoiska informacyjne, wykłady, zwiedzanie szpitala oraz wiele innych niespodzianek.

Reklama


Podczas Dnia Otwartego personel Szpitala Bonifratrów będzie przeprowadzał bezpłatne konsultacje w zakresie m.in.: chirurgii, ortopedii, ginekologii, fizjoterapii czy dietetyki.  Z racji ograniczonej liczby miejsc wymagane jest uprzednie zgłoszenie, którego można dokonać pod numerem telefonu (32) 357 62 08. Skorzystać będzie można także z porad pielęgniarskich z bezpłatnymi badaniami m.in. pomiaru ciśnienia, poziomu cukru i cholesterolu.

Podczas szóstej edycji wydarzenia nie zabraknie atrakcji kulturalnych i naukowych. Przeprowadzone zostaną również wykłady z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia prowadzonych przez wybitnych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Jeśli ktoś nie potrafi udzielać pierwszej pomocy – także będzie mógł to zrobić, bo błyskawiczne kursy nabywania umiejętności ratujących życie przeprowadzi Zespół Ratownictwa Medycznego. Organizatorzy przygotowali wystawę i kiermasz prac plastycznych Warsztatu Terapii Zajęciowej DPS Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach.

-W tym roku program naszego Dnia Otwartego jest wyjątkowo bogaty. Wszyscy chętni będą mieli okazję zrobić badania, otrzyma fachowe porady lekarskie, wziąć udział w ciekawych wykładach. Nie zabraknie występów artystycznych i pokazów” – mówi dr n. med. Maria Janusz, Dyrektor Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach.

Katowicki szpital będzie się także chwalił 5 października, podczas dnia otwartego odnowionymi częściami szpitala. To między innymi nowoczesna Pracownia Radiologii, Interna oraz część Oddziału Chirurgii. Wszyscy chętni będą także mieli możliwość zwiedzenia z przewodnikiem całego Szpitala.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie