Reklama

Poznaliśmy szczegóły dotyczące organizowanego corocznie w Katowicach Rawa Blues Festival. Oczywiście zaprezentowane zostały przez Irka Dudka – głównego organizatora i twarz festiwalu.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-11 października. Z pewnością doskonałą informacją jest to, że organizatorzy zapowiedzieli wiele konkursów, w których będzie można wygrać bilety. Jest to o tyle istotne, że w znacznej mierze wejściówki zostały już wyprzedane. Na pewno niemałą rolę we frekwencyjnym sukcesie festiwalu odgrywają przystępne ceny biletów. Najtańsze kosztują bowiem jedynie 40 PLN, co potwierdza słowa Irka Dudka, który mówił, że dąży do tego, aby bilety były „na każdą kieszeń”.

Reklama

Ciekawostką tegorocznej edycji festiwalu jest fakt, że młode zespoły, grające jako support, będą rywalizować o sesją w profesjonalnym studiu nagraniowym. W czyje ręce powędruje ten laur zadecyduje publiczność.

Gwiazdami Rawa Blues Festival będą Blind Boys of Alabama oraz Robert Randolph & The Family Band, których usłyszeć będzie można w sobotę. Festiwal zainaugurowany będzie w piątek, 10 października o godz. 20.30 w nowej siedzibie NOSPR w Katowicach koncertem Eric Bibb Trio. Następnie na scenie będzie można zobaczyć i posłuchać samego organizatora, czyli Irka Dudka, któremu akompaniować będzie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Drugiego dnia Rawa Blues Festival przeniesie się do Spodka, gdzie zagrają gwiazdy. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert dla uczczenia pamięci Ryszarda Riedla.

Więcej informacji, bilety do kupienia oraz pełny harmonogram koncertów na stronie festiwalu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.