FOTO: Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów

Komisja ds. Polityki Społecznej Rady Miasta Katowice wystosowała wniosek do prezydenta o przyznanie dodatkowych środków dla Domu Aniołów Stróżów.

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji ds. Polityki Społecznej poruszony został problem możliwego ograniczenia działalności Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów, ze względu na brak środków finansowych na dalsze prowadzenie świetlic środowiskowych.

Prezes Stowarzyszenia Monika Bajka przedstawiła członkom komisji rady sytuację finansową Aniołów. Wspomniała m.in. o tym, że średnio na jednego podopiecznego urząd miasta przyznał stowarzyszeniu prawie o połowę mniejszą kwotę w ujęciu rocznym, niż innym placówkom o podobnym profilu działania. Bajka nadmieniła także, że do niekorzystnej sytuacji przyczyniła się przerwa w dotacjach unijnych, która dość mocno odczuwalna jest w ogromnej ilości organizacji pozarządowych. Co gorsza, na nowe środki z Unii będzie można liczyć dopiero w połowie roku. I to optymistycznie patrząc.

Członkowie komisji po długiej, merytorycznej dyskusji, i pomimo wyraźnego sprzeciwu naczelnik wydziału polityki społecznej urzędu, wyrazili chęć pomocy stowarzyszeniu. Zwrócili uwagę, że Dom Aniołów Stróżów jest niezwykle zasłużoną organizacją i ze względu na konieczność kontynuacji jego działań, należy znaleźć rozwiązanie problemu.

W związku z faktem, iż ostateczna decyzja o tym, czy przyznać Aniołom dodatkowe środki finansowe, należy do prezydenta miasta, radni postanowili zrobić tyle, ile mogą w swych kompetencjach, czyli zwrócić się do Piotra Uszoka z wnioskiem poparcia w tej sprawie. Propozycję wniosku, przyjętego jednogłośnie przez wszystkich członków komisji, przedstawili radni Tomasz Godziek oraz Witold Witkowicz.

Miejmy nadzieję, że sprawa zakończy się pozytywnie i dzieciaki z Załęża nadal będą mogły korzystać z pomocy Domu Aniołów Stróżów.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.