FOTO: www.facebook.com/TramwajZwanyPozadaniemPolska

W najbliższy piątek wolontariusze Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland w autobusie kursującym pomiędzy Ligotą i Centrum Katowic oraz w dwóch klubach (Bavitto i Rajzefiber) będą edukować na temat wirusa HIV i jego profilaktyki.

Wolontariusze Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland w dość nietypowy sposób docierają do młodzieży studenckiej – podczas wspólnej podróży imprezowym autobusem oraz w wybranych klubach muzycznych edukatorzy przekazują informacje nt. HIV, transmisji wirusa oraz profilaktyki. Mówią o schemacie ABC (abstynencja, bycie wiernym, prezerwatywy (condoms)), przekonują do wykonywania testów na obecność wirusa HIV oraz unikania ryzykownych kontaktów seksualnych. Po krótkiej lecz treściwej edukacji, każdy uczestnik otrzymuje informatory, ulotki profilaktyczne i gadżety.

W tym roku odbędzie się druga śląska edycja imprezy. 3 października wolontariusze będą bawić i edukować w autobusie kursującym między Ligotą i Centrum Katowic oraz w dwóch klubach: Bavitto i Rajzefiber. Tzw. Safe Patrol zostanie wysłany także na ulice miasta Katowice, by dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi.

Reklama

Podczas pierwszej edycji, w maju 2013 r., grupa 20 edukatorów rozmawiała z ok. 1500 osób w klubach i autobusie. Uczestnikom rozdano tysiące ulotek oraz setki gadżetów.

Tramwaj Zwany Pożądaniem jest projektem realizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland we współpracy z MTV Staying Alive Foundation. Partnerami akcji są Durex oraz Krajowe Centrum ds. AIDS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.