Biblioteka Śląska w Katowicach / fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl

W piątek w Bibliotece Śląskiej odbędzie się pokaz przedpremierowy Życia na krawędzi, fabularyzowanego filmu dokumentalnego opowiadającego o Henryku Sławiku.

Premierowa emisja filmu Życie na Krawędzi będzie miała miejsce na szklanym ekranie w stacji Religia.tv 28 września (niedziela). Producenci zaplanowali także kilka pokazów przedpremierowych. W Katowicach przedpremierowy pokaz odbędzie się w piątek, 26 września o godz. 18.00. Projekcja filmu odbędzie się w sali Parnassos w Bibliotece Śląskiej (pl. Rady Europy 1, Katowice).

Zainteresowani udziałem w pokazie przedpremierowym proszeni są o zgłoszenia mailowe na adres azybek@rok.katowice.pl do 25 września br. Zaproszenia będą do odbioru w dniu projekcji od godziny 17.30, w Bibliotece Śląskiej. Liczba miejsc ograniczona.

Reklama

Fabularyzowany film dokumentalny Grzegorza Łubczyka opowiada o niezwykłym Ślązaku Henryku Sławiku i niezrównanym opiekunie polskich uchodźców wojennych na Węgrzech Józsefie Antallu seniorze.

Producentami filmu są Religia TV i Fundacja Dobre Wieści. W części scen fabularyzowanych wystąpili aktorzy: Krzysztof Globisz jako Henryk Sławik i Olgierd Łukaszewicz jako József Antall senior. Roli narratora podjął się Piotr Fronczewski.

W katowickiej projekcji swój udział zapowiedzieli m.in. marszałek Mirosław Sekuła i przewodniczący sejmiku Andrzej Gościniak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.