fot.materiały prasowe

W Katowicach zaczął działać reaktor. Ma – wg. pomysłodawców – dać energię całemu miastu.

Na szczęście – dla ekologów i przeciwników energii atomowej nie chodzi o nowe źródło energii, ale o projekt pod nazwą Reaktor Katowice. Właśnie we wrześniu ma swój początek pod jego szyldem cykl spektakli teatrów amatorskich – Teatr Dzielnicowy oraz cykl plenerowych projekcji filmowych – Kino Letnie.

Reklama

Jagoda Stuła, Marcin Musialik i Filip Pawlak z Inqubatora Teatralnego, zapraszają do Centrum na Mariackiej, na spektakl „Obrotowość Drzwiczna”. Sztuka Teatru Na Niby, zostanie wystawiona w czwartek, 18 września o godz. 20:30. W ramach weekendowych seansów kina plenerowego Stowarzyszenie Inicjatywa, we współpracy z Cyfrowym Repozytorium Filmowym, pokaże „Układ idealny” w reż. Erica Lartigau (20 września) oraz „Przypadek Harolda Cricka” Marca Fostera (21 września). Pokazy rozpoczną się o godz. 20.00 w okolicach wieży spadochronowej w Parku Kościuszki.

Jednocześnie trwają przygotowania do spektaklu DEZEMBER PALAST PROCES Sebastiana Majewskiego i Jacka Jabrzyka. Realizatorzy przedstawienia wciąż poszukują świadków historii, opowieści, zdjęć i filmów związanych z budową (jak i samą jego obecnością) Pałacu Grudnia. Zebrany materiał posłuży twórcom do artystycznego przetworzenia i pokazania czasu, miejsca i ludzi przez kontekst symbolicznego (bo odbywającego się w przestrzeni teatralnej) sądu nad budynkiem. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia – Oddział Śląski.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w projekcie, wszystkich tych którzy chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami i pamiątkami. Zgłoszenia można kierować do Fundacji FOMA, mailowo – fundacja@farmofart.com lub telefonicznie – 883 710 012.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.