GKS Katowice pokonał na wyjeździe beniaminka Bytovię Bytów 4:1. To najwyższe zwycięstwie GieKSy w tym sezonie.

GKS mógł objąć prowadzenie już w 10. minucie, kiedy po wrzutce Pitrego Krzysztof Wołkowicz trafił piłką w poprzeczkę. Co się nie udało w pierwszych minutach udało się w 29 min., kiedy po kolejnym podaniu Pitrego sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Wołkowicz i tym razem pewnie strzelił pierwszą bramkę w meczu.

Drugą bramkę dla Katowic strzelił w 37. min. najlepszy snajper drużyny Grzegorz Goncerz, który wykorzystał wrzutkę Alana Czerwińskiego. Kilka minut później padł kontaktowy gol dla gospodarzy, którego w kontrowersyjnych okolicznościach strzelił Artur Wojach. Arbiter boczny w pierwszym momencie pokazał spalony, ale następnie zmienił zdanie i bramka dla Bytovii stała się faktem. Pierwsza połowa skończyła się więc wynikiem 2:1 dla GieKSy.

Po przerwie GKS Katowice nie skupił się na obronie prowadzenia, ale szukał kolejnych goli. Już w 55. min. trzecią bramkę dla naszej drużyny zdobył po strzale głową Mateusz Kamiński. Wynik meczu ustalił w 87. min. Wołkowicz.

Zwycięstwo z Bytovią było trzecim z rzędu wygranym meczem katowiczan na wyjeździe. Ten sezon pod tym względem jest nietypowy w wykonaniu GKS-u. W pojedynkach na Bukowej GieKSa seryjnie traci punkty (tylko jedna wygrana w czterech spotkaniach), a na wyjazdach spisuje się rewelacyjnie.

W dziewiątej kolejce GKS Katowice będzie gościł Pogoń Siedlce. Mecz odbędzie się w sobotę 20 września o godz. 18.00.

Bytovia Bytów – GKS Katowice 1:4

Bramki: Wojach (41) – Wołkowicz (29,87), Goncerz (37), Kamiński (56)

Bytovia: Małkowski – Bajić (51. Pietroń), Bąk, Juraszek, Kikut (46. Hirsz), Kryszak (82. Gołębiewski), Mąka, Piątek, Surdykowski, Wilczyński, Wojar

GKS: Dobroliński – Pielorz, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak – Czerwiński, Duda, Nawrot, Pitry (78. Kujawa), Wołkowicz (90. Januszkiewicz) – Goncerz (83. Bodziony)

Ż.kartki: Piątek, Kryszak – Wołkowicz

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).