Zakończyła się trwająca cały sierpień akcja charytatywna „Jeżdżę i pomagam”. Rowerzyści przejechali blisko 3,5 tys. kilometrów na rowerach miejskich wypożyczalni City by Bike, które zostały przeliczone na konkretną pomoc.

Każdy przejechany kilometr to miała być złotówka przekazana przez Galerię Katowicką na wyprawki dla podopiecznych ze Świetlicy Środowiskowej im. św. Wojciecha w Katowicach. Ostatecznie centrum handlowe zdecydowała się dołożyć nieco więcej i wyposażyć wszystkie dzieci ze świetlicy w wyprawki.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Galeria Katowicka po raz kolejny nam pomaga – mówi Elżbieta Szalonek ze Świetlicy Środowiskowej im. Św. Wojciecha w Katowicach. – Dzieci potrzebują tornistrów, przyborów szkolnych, takich jak linijki, ołówki, pióra, plastelina, farby, zeszyty, piórniki, a także książki. Dzięki zaangażowaniu Galerii Katowickiej otrzymujemy rzeczy, które pomogą w lepszym rozpoczęciu roku szkolnego. To dla nas bardzo ważne. Wsparcie edukacji i startu w szkole może odmienić życie naszych podopiecznych – dodaje.

Reklama

Największe zainteresowanie rowerami w wypożyczalniach City by Bike towarzyszyło dużym imprezom odbywającym się w Katowicach. Najwięcej charytatywnych kilometrów pojawiło się na licznikach rowerów podczas dwóch sierpniowych festiwali muzycznych (OFF Festival oraz TAURON Nowa Muzyka).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.