Foto: Panorama Katowic / Infokatowice.pl D. Ślusarczyk
Reklama

Urząd Miasta Katowice opublikował listę projektów, które zostaną poddane pod głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Z 326 zgłoszonych pomysłów weryfikację formalną i merytoryczną przeszło 204.

Urząd Miasta Katowice, zgodnie z obietnicą, 1 września opublikował listę projektów, zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego, które przeszły weryfikację formalną i merytoryczną. Z 326 zgłoszonych pomysłów, do głosowania zostanie dopuszczone 204 projekty z wszystkich 22 jednostek pomocniczych miasta.

Reklama

W kilku dzielnicach, z powodu niewielkiej ilości projektów, głosowanie będzie czystą formalnością. Tak będzie przede wszystkim na Dębie, gdzie na karcie go głosowania znajdzie się zaledwie jedna propozycja – wybrukowanie ścieżki dla pieszych przy ul. Stęślickiego. Zgodnie z zasadami budżetu obywatelskiego wystarczy, że jedynie jedna osoba zagłosuje za tym pomysłem, żeby został zrealizowany w 2015 r. W części dzielnic rywalizacja pomiędzy projektami będzie jednak znacznie większa. Przykładowo na Osiedlu Witosa do głosowania zakwalifikowano 21 projektów, a w Ligocie-Panewnikach aż 24.

Bardzo zróżnicowane są również proponowane projekty i ich budżety. Z jednej strony można będzie głosować na projekty za setki tys. zł (przykładowo rewitalizacja placu Kardynała Hlonda w Śródmieściu za 770 tys. zł, kanalizacja dwóch ulic w jednostce Piotrowice-Ochojec za 450 tys. zł czy budowa i wyposażenie placu zabaw na Kostuchnie za 370 tys. zł), a z drugiej na projekty niewielkie, nie przekraczające dziesięciu tysięcy, jak np. ufundowanie tablicy pamiątkowej w jednostce Wełnowiec – Józefowiec za 1600 zł.

Przypomnijmy, że w dniach od 3 do 15 września we wszystkich 22 jednostkach odbędą się debaty, podczas których prezentowane będą wszystkie projekty. Głosowanie mieszkańców odbędzie się w dniach od 17 do 21 września. Punkty do głosowania znajdować się będą we wszystkich bibliotekach miejskich w mieście. Wyniki głosowania mają zostać podane do 30 września.

Więcej informacji na temat projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Katowice.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.