Już w poniedziałek w Katowicach rozpocznie się siatkarskie święto. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn potrwają od 1 do 21 września. Taka impreza to wielkie wyzwanie dla służb zabezpieczających wydarzenie. 

Mistrzostwa stanowią największą operację pod względem sportowym i logistycznym w Katowicach. Z całą pewnością zatem policjanci ruchu drogowego i innych służb będą mieli pełne ręce roboty. M.in będą zapewniać eskortę reprezentacjom przemieszczającym się z centrów pobytowych do Spodka oraz do hal treningowych. Sporą pracę mundurowi także będą musieli wykonać zabezpieczając drogi dojazdowe do Spodka, dokąd zmierzać będą kibice. Już dziś wiadomo, że wprowadzone będą na okres mistrzostw zmiany w ruchu drogowym, więc katowiczanie muszą pamiętać aby po centrum i głównych arteriach nie jeździć na pamięć.

Policja, aby ułatwić życie kibicom i mieszkańcom, wyznaczyła specjalne strefy. Jak czytamy na stronie komendy miejskiej policji dla zapewnienia sprawnego dojazdu kibiców samochodami osobowymi i autobusami w rejon Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” ustalono następujące ciągi komunikacyjne:

– z kierunku Sosnowca: DK 86 (Al. Roździeńskiego), DK 79 (Al. Roździeńskiego), ul. Dobrowolskiego, ul. Nadgórników, ul. Olimpijska,

– z kierunku Krakowa, Wrocławia: autostrada A – 4, ul. Bocheńskiego, ul. Bracka, ul. Chorzowska, Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka, al. Roździeńskiego, ul. Olimpijska.

Dla sympatyków piłki siatkowej przewidziano parkingi usytuowane w rejonie ulic: Dobrowolskiego, Nadgórników, Olimpijskiej i Korfantego (od Ronda do ul. Katowickiej wyłączony będzie jeden pas ruchu – w czasie meczów półfinału i finału, 20 i 21 września br.).

Mundurowi apelują także do kibiców aby pamiętali, że takie imprezy, jak mistrzostwa świata w siatkówce, to doskonała okazja dla złodziei. Ich czyni okazja zatem nie warto im takiej stwarzać, zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.