FOTO: Saray Lorenzo Gonzalez

Marszałek Mirosław Sekuła gościł przedstawicieli Związku Polaków na Białorusi, którzy podziękowali za pomoc w organizacji wizyty Polaków z Białorusi w województwie śląskim.

Prezes Związku Polaków na Białorusi Mieczysław Jaśkiewicz oraz Andżelika Borys – przewodnicząca rady naczelnej związku byli gośćmi marszałka Mirosława Sekuły. Chcieli w ten sposób podziękować za pomoc w organizacji wizyty Polaków z Białorusi w województwie śląskim.

W spotkaniu wzięli udział także przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Gościniak oraz wicewojewoda śląski Piotr Spyra. Gościom towarzyszył prezes częstochowskiego Stowarzyszenia „Towarzystwo Patriotyczne Kresy” Włodzimierz Skalik.

Reklama

Wizyta Polaków z Białorusi w naszym województwie odbyła się w czerwcu br. Jej uczestnikami byli głównie nauczyciele języka polskiego na Białorusi. W programie imprezy znalazły się m.in. spotkania z nauczycielami z terenu województwa, zwiedzanie ważnych miejsc związanych z historią Polski, a także spotkania z władzami samorządowymi. Z liczącą 50 osób grupą spotkał się wtedy członek zarządu województwa Arkadiusz Chęciński. Wizyta była częścią projektu „Polakom na Kresach” realizowanego przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”.

Czerwcowa wizyta była współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Kwota dotacji wyniosła 16 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.