Mimo dobrej gry i wielu bramkowych sytuacji GKS Katowice tylko zremisował z Chojniczanką Chojnice 1:1 w ramach 5. kolejki I ligi piłki nożnej.

W pierwszych 10 minutach środowego meczu obie drużyny grały chaotycznie i nie potrafiły przebić się pod pole karne rywali. Po tym nieciekawym początku przewagę zdobyła GieKSa i na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 16 min. gospodarze objęli prowadzenie po strzale Grzegorza Goncerza, który zakończył bardzo dobrą akcję indywidualną Michała Nawrota.

Po strzelonej bramce GKS Katowice dalej atakował i kilka razy był blisko podwyższenia prowadzenia. Co nie udało się gospodarzom zrobili niespodziewanie goście. W 42 po błędzie dobrze grającego w tym sezonie bramkarza Antonina Bucka bramkę dla Chojniczanki zdobył Rafał Siemaszko.

W drugiej połowie meczu GieKSa ruszyła do ataku i robiła wszystko, żeby zdobyć drugą, zwycięską, bramkę. Bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystali m.in. Kamil Bętkowski, Przemysław Pitry, Grzegorz Goncerz, Rafał Pietrzak oraz dwukrotnie wprowadzony po przerwie Aleksander Januszkiewicz. W każdym przypadku piłka o kilka centymetrów mijała bramkę gości lub bardzo dobrze spisywał się bramkarz Chojniczanki.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem, który z całą pewnością nie może satysfakcjonować gospodarzy. Optymistyczne jest to, że gra GieKSy była lepsza niż w poprzednich spotkaniach i z dobrej strony zaprezentowało się kilku zawodników, zwłaszcza młodziutki Kamil Bętkowski, a także Rafał Pietrzak czy wprowadzony po przerwie Januszkiewicz.

W kolejnym spotkaniu GKS zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock. Mecz odbędzie się w sobotę (30 sierpnia) o godzinie 14:45.

GKS Katowice – Chojniczanka Chojnice 1:1

Bramki: Goncerz (16) – Siemaszko (42)

GKS: Bucek – Pielorz, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak – Nawrot (75. Wołkowicz), Cholerzyński, Bodziony, Bętkowski (64. Pitry), Ceglarz (64. Januszkiewicz) – Goncerz

Chojniczanka: Dumieński – Pietruszka, Radler, Kieruzel, Chyła, Siemaszko (77. Iwanicki), Feciuch, Gancarczyk (89. Czerwiński), Rybski, Mikołajczak, Zawistowski (79. Lisowski).

Ż.kartki: Pietrzak, Bodziony – Zawistowski, Feciuch, Iwanicki

Widzów: 1950.