Tramwaj w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Za pierwszym razem wielki powrót zakończył się …odwołaniem powrotu. Tym razem wszystko zgodnie z planem. W Katowicach z Zawodzia znowu na Szopienice kursują tramwaje. Wróciły na tory dzięki zakończeniu kolejnego etapu przebudowy tramwajowych torowisk i infrastruktury.

Zakończony etap prac dotyczy ulicy Obrońców Westerplatte w Katowicach. Dzięki temu, że torowisko w tym miejscu jest już gotowe, od soboty 23.08.2014 r. wznowiony zostaje ruch tramwajowy z Zawodzia przez Szopienice do Mysłowic. W tym drugim mieście zakończyła się inna inwestycja – przy ul. Obrzeżnej Północnej.

Reklama

Tramwajowa inwestycja w Szopienicach powoli dobiega końca. Zakończyła się już budowa torowiska w śladzie ul. Obrońców Westerplatte. Gotowe są nie tylko tory, ale i łączenia z nowymi peronami przystankowymi i chodnikami. Końca dobiegły także prace w Mysłowicach. Na skrzyżowaniu ul. Świerczyny i Obrzeżnej Północnej zmodernizowanych zostało 360 metrów torowiska, sieć trakcyjna wraz ze słupami, odwodnienie i przejazd drogowo-tramwajowy.

Przebudowany został również przystanek Obrzeżna Północna w kierunku Katowic, a na jego wysokości powstała platforma przystankowa także dla kierunku Mysłowice. Dzięki temu możliwe jest wznowienie ruchu tramwajowego od katowickiego Zawodzia do Szopienic i Mysłowic. Spowoduje to jednak od soboty, 23 sierpnia kilka zmian w organizacji ruchu tramwajowego.

·    Linia nr 7 będzie kursować w relacji: Zabrze Lompy pętla – Bytom Łagiewniki Targowisko – Katowice Zawodzie pętla.
·    Tramwaje linii nr 9a kursować będą na trasie: Ruda Śląska Chebzie pętla – Bytom Szombierki Kościół – Bytom Zamłynie – Bytom Łagiewniki Targowisko.
·    Przywrócone zostanie kursowanie linii nr 14, która obsługiwać będzie trasę
od pl. Wolności w Katowicach do Dworca PKP w Mysłowicach.
·    Przywrócone zostanie kursowanie linii nr 20, która obsługiwać będzie trasę
od Chorzowa Ratusza do pętli w Szopienicach.
·    Linie nr 5, 35 i 40 zostaną zawieszone.
·    Ponadto od 1.09.2014 r. uruchomiona zostanie linia nr 29 kursująca w dni robocze szkolne w relacji: Zabrze Zaborze pętla – Zabrze Biskupice pętla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 20 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.