30 sierpnia baseball zawita do Katowic
Reklama

W tym sezonie jedyna drużyna baseballowa w Katowicach nie rozegrała żadnego meczu w mieście. To się zmieni 30 sierpnia.

Wszystkie mecze ligowe Rawa Katowice rozgrywała w Żorach bo w Katowicach nie ma boiska przystosowanego do gry w baseball. Klub postanowił, że mimo braku możliwości rozgrywania meczów w I lidze na własnym boisku, pokazanie się przed katowicką publicznością jest priorytetem. – Organizacja turnieju kosztuje nas sporo wysiłku, jednak wierzymy, że ten trud się opłaci i sprowadzimy na Kolejarza jak największą liczbę kibiców, którzy będą się świetnie bawić. Bardzo nam zależy, żeby pokazać wszystkim, że zapotrzebowanie na baseball w Katowicach jest bardzo duże – mówi Robert Hoffman zawodnik Rawy i jednocześnie członek zarządu klubu.

30 sierpnia (sobota) odbędzie się turniej baseballowy, w którym zostaną rozegrane trzy mecze. Turniej rozegrany na boisku Kolejarza, jest częścią Śląskiej Ligi Baseballu. Do Katowic przyjadą dwie mocne drużyny. Jedną z nich będzie ekstraligowa KS Silesia Rybnik, a drugą Grabarze Skarbimierz, aktualny lider ŚLB. Obie drużyny mają w swoich składach byłych reprezentantów kraju, więc poziom turnieju zapowiada się dobrze.

Rawa jeszcze nigdy nie wygrała z drużynami, ktore przyjadą do Katowic. W tym sezonie była jednak najbliżej sukcesu, a na własnym terenie podopieczni Michała Glumińskiego, jak sami deklarują, będą podwójnie zmotywowani. – Jako zawodnik pragnę też dodać, że na boisku damy z siebie wszystko, aby pokazać dobry baseball i wygrać z bardziej utytułowanymi rywalami – stwierdza Robert Hoffman

Rozpiska turnieju:
9:30 Rawa Katowice vs Silesia Rybnik
12:00 Silesia Rybnik vs Grabarze Skarbimierz
14:30 Grabarze Skarbimierz vs Rawa Katowice

Mecze baseballu to nie wszystko, co czeka tego dnia na kibiców zgromadzonych przy ulicy Asnyka. Dla każdego kibica czeka siedzące miejsce pod parasolami chroniącymi przed ewentualnym upałem. Będzie można wziąć udział w zabawach baseballowych. Przygotowana zostanie także specjalna trampolina dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.