Nagroda Lux ex Silesia 2014 została przyznana Teresie i Eugeniuszowi Malickim

Zazwyczaj dostaje je jedna osoba – w tym roku zrobiono wyjątek. Małżeństwo z Katowic,  Teresa i Eugeniusz Maliccy zostali laureatami nagrody Lux ex Silesia – czyli Światło ze Śląska.

Rok rocznie nagrodę przyznaje metropolita katowicki. To laur dla ludzi, którzy w swojej artystycznej czy społecznej lub zawodowej działalności starają się nie zapominać o moralnych wartościach i dbać o śląską kulturę. I tak w tym roku nagrodę Lux ex Silesia otrzymało małżeństwo państwa Malickich. Stało się to nie przypadkowo, bowiem w katowickiej archidiecezji obchodzony jest właśnie rok rodziny, a państwo Maliccy znani są w regionie właśnie z krzewienia właściwych postaw w rodzinie i przygotowują setki młodych do małżeństwa.

Nagrodę Lux ex Silesia Teresa i Eugeniusz Maliccy odbiorą jesienią. Wtedy tradycyjnie organizowana jest gala Lux ex Silesia. To nie jedyne wyróżnienie jakie Maliccy otrzymali. Mają już na swoim koncie medal Pro Ecclesia et Pontifice, który przyznał im Papież Jan Paweł II oraz nagrodę Błogosławionego ks. Emila Szramka – za długotrwałe, konsekwentne i głębokie zaangażowanie w budowanie wizerunku chrześcijańskiego modelu życia rodzinnego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 21 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.