Gigantyczna kanapa stanie na Dworcu PKP w Katowicach. To kolejna odsłona akcji Katowice-Miasto Gospodarz (fot.organizator)

Będzie zbudowana z europalet i stanie na Dworcu PKP w Katowicach. Przyjezdnych wkrótce w Katowicach witać będzie ogromna kanapa. Co ciekawe – nie tylko dość oryginalna w kształcie, ale i zbudowana w czynie społecznym.

Przed dworcem PKP w Katowicach stanie wielka kanapa z palet. W czwartek 21 sierpnia zbudują ją organizatorzy kampanii Katowice – Miasto Gospodarz, którzy do pomocy zapraszają wszystkich chętnych. To element obywatelskiej kampanii społecznej Katowice Miasto – Gospodarz, która swoją pierwszą edycję miała w czasie OFF Festivalu, a teraz wraca na festiwal Tauron Nowa Muzyka. Kanapa stanie na Placu Szewczyka, na wprost Galerii Katowickiej, która gościnnie użyczyła organizatorom kampanii miejsca na swoim terenie.

Projekt mebla przygotowała Anna Głodek z SARP w Katowicach. Złoży się na nią 49 drewnianych palet. Będzie miała 750 cm szerokości i 150 cm wysokości. Budowa rozpocznie się w czwartek, kiedy oficjalnie startuje festiwal w Katowicach, a koordynować ją będzie Stowarzyszenie Napraw Sobie Miasto. W budowę włączą się też inne organizacje pozarządowe, które współorganizują kampanię, ale do pomocy zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic. Start po godz. 14.  -Budujemy kanapę w czynie społecznym. Każdy kto czuje się gospodarzem miasta, może nas w tym wesprzeć – mówi Damian Dymek z Napraw Sobie Miasto. To nie wszystko. W kolejne dni festiwalowe, czyli w piątek i w sobotę, kanapa będzie służyła katowiczanom do zaprezentowania się przed festiwalową i nie tylko festiwalową publicznością.

Reklama

To będzie rodzaj hydeparku. Masz coś czym chcesz się pochwalić? Grasz, śpiewasz, jesteś dj-em, pieczesz dobre ciasto albo malujesz? Przyjdź i pokaż się innym – zachęcają organizatorzy. Ale można też po prostu rozgościć się na kanapie, urządzić piknik itp. W czwartek i w piątek, w godz. od 10.00 do 15.00, na Placu Szewczyka czekać będą członkowie katowickich organizacji pozarządowych, którzy chętnie opowiedzą o kampanii, a część z nich przygotuje specjalne atrakcje m.in. pokaz eksperymentów (sobota, godz. 12).

Kilkanaście organizacji pozarządowych i ich partnerzy po raz drugi wystawią kanapy na place i ulice Katowic, żeby zaprosić fanów muzyki do rozgoszczenia się w mieście. Zrobią to lokale gastronomiczne, instytucje kultury, lokalne firmy, ciekawe miejsca i zwykli mieszkańcy. -Do Katowic znów przyjadą tysiące fanów muzyki, tym razem nowych brzmień. W ten nietypowy sposób chcemy im pokazać miasto – mówi Wioleta Niziołek – Żądło z Agencji PR Pan Pikto, która zainicjowała i koordynuje kampanię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.