Około 2 tys. kilometrów jest już na rowerowych licznikach akcji „Jeżdżę i pomagam”. Rowery wypożyczają osoby w różnych wieku, najwięcej katowiczanie jeżdżą w dni wolne, chociaż w mieście wcale rowerzyści nie mają lekko. Jedno jest pewne, charytatywna akcja Galerii Katowickiej i Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów wzbudziła zainteresowanie mieszkańców.

Trwająca cały sierpień akcja „Jeżdżę i pomagam” oparta jest o założenie, że każdy, kto skorzysta z rowerów dostępnych w jednej z miejskich wypożyczalni, pomaga w pozyskiwaniu funduszy na wyprawki szkolne dla podopiecznych ze Świetlicy Środowiskowej im. św. Wojciecha w Katowicach. Za każdy kilometr Galeria Katowicka zapłaci złotówkę.

Jednoślady wypożyczają najczęściej mężczyźni w wieku 20-30 lat, pary, a także stali klienci w wieku 40+. Najczęściej wypożyczamy rowery na trzy godziny – w tygodniu po skończonej pracy lub na cały dzień – w weekendy. Najwięcej wypożyczeń jest w dni wolne od pracy, święta kościelne i państwowe. Liczba jeżdżących wzrasta także podczas okolicznych imprez. Najbardziej popularne trasy rowerowe wiodą przez Dolinę Trzech Stawów, Park Kościuszki oraz Park Śląski – wynika z informacji wypożyczalni City by Bike.

Reklama

– Jak się jeździ po Katowicach wypożyczonym rowerem? Najczęściej po chodniku, omijając przechodniów, aż do ścieżek rowerowych, które są punktem docelowym naszych klientów. Nie straszne nam są jednak wyzwania, jeździmy coraz chętniej, co bardzo nas cieszy, szczególnie w czasie akcji „Jeżdżę i pomagam”. Najwięcej rowerów wypożyczamy z punktu zlokalizowanego przed Galerią Katowicką, plac Szewczyka okazał się bardzo dobrym miejscem dla miłośników jednośladów – mówi Magdalena Dziewierska z Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów.

Rowery ze specjalnymi licznikami akcji „Jeżdżę i pomagam” dostępne są w punktach City by Bike: na placu Szewczyka przed Galerią Katowicką, na ul. Stanisława 4 w Galerii Miasta Ogrodów lub w Katowickim Parku Leśnym – Dolina Trzech Stawów. Wypożyczalnie przy Galerii Katowickiej i ul. Stanisława otwarte są od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12.00-20.00, w Katowickim Parku Leśnym od środy do niedzieli w takich samych godzinach. Za wypożyczenie roweru na godzinę zapłacić trzeba dwa złote, trzy godziny kosztują pięć złotych, cały dzień (w godzinach pracy wypożyczalni) to koszt 10 złotych. Warunkiem wypożyczenia jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.