W ostatniej dekadzie sierpnia rusza, kolejna dziesiątą już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Promocyjnego „Sierpień Talentów”. Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” zachęca wszystkich melomanów i pasjonatów muzyki klasycznej do udziału w jubileuszowym wydarzeniu.

W cyklu koncertów, zorganizowanych w ramach dziesiątej edycji wydarzenia „Sierpień Talentów”, wystąpi wielu uzdolnionych młodych artystów. Otrzymali niepowtarzalną szansę zaprezentowania swoich umiejętności przed śląską publicznością. Z kolei dla miłośników muzyki, festiwal jest wyjątkową okazją poznania „nowych twarzy” w świecie muzyki, wykonawców którzy mimo, że stawiają pierwsze kroki w życiu koncertowym, potrafią wykazać się wirtuozerią, wzruszyć ekspresją interpretacji i dostarczyć wysublimowanych przeżyć.

W tym roku, podobnie jak i w latach ubiegłych, do wzięcia udziału w koncertach zostali zaproszeni również młodzi adepci sztuki wokalnej. Po raz pierwszy gościć będziemy w Katowicach  finalistów ogólnopolskiego konkursu MŁODY MUZYK ROKU organizowanego przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytut Muzyki i Tańca, którzy wystąpią w koncercie inauguracyjnym. Atrakcyjnie zapowiadają się również inne wydarzenia festiwalowe – koncerty muzyki fortepianowej i kameralnej z udziałem młodych wykonawców, którzy w ostatnim czasie odnieśli wiele ważnych dla ich dalszego rozwoju sukcesów artystycznych. Gościem festiwalu będzie między innymi Męski Zespół Wokalny KAIROS specjalizujący się w wykonawstwie muzyki liturgicznej obrządku ormiańskiego, starogreckiego i gruzińskiego.

X Ogólnopolski Festiwal Promocyjny „Sierpień Talentów”, odbędzie się od 20 do 31 sierpnia 2014 r. Tutaj znajdziecie program festiwalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.