Powrót tramwajów do Katowic-Szopienic i Mysłowic, planowany na 9 sierpnia został odwołany (fot.Tramwaje Śląskie SA)

Wszystko odwołane. Tramwaje, które w sobotę 9 sierpnia miały pomknąć po wyremontowanych torowiskach do Szopienic i Mysłowic …nie pojadą. Komunikacja zastępcza, jaką pełnią autobusy nadal będzie na tych trasach wozić pasażerów, bo na puszczenie ruchu nie zgodził się KZK GOP i władze Mysłowic – pisze w specjalnym oświadczeniu przewoźnik, Tramwaje Śląskie SA

Tramwaje miały pojechać po długiej przerwie i zastąpić autobusową komunikację zastępczą w Szopienicach i Mysłowicach już dzisiaj. Ich powrót anonsował nawet tramwajowy przewoźnik. Teraz jednak Tramwaje Śląskie SA muszą wszystko odwoływać. Powód? jak czytamy w komunikacie, to pokłosie decyzji KZK GOP i władz Mysłowic:

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami między Tramwajami Śląskimi a KZK GOP informowaliśmy o powrocie od soboty 9.08.2014 r. ruchu tramwajów linii nr 14 i 20 do Mysłowic i Szopienic. Na skutek decyzji władz miasta Mysłowice oraz KZK GOP, dziś zmiany te zostały wstrzymane. Oznacza to, że w dalszym ciągu od katowickiego Zawodzia do Szopienic i Mysłowic tramwaje nie będą kursować, pasażerowie będą korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.

Reklama

Jako przyczyny wstrzymania zmian w organizacji ruchu wskazane zostały warunki techniczne. Dziś jednak Tramwaje Śląskie przeprowadziły jazdy techniczne po nowym torowisku, które przebiegły pomyślnie. Oznacza to, że z technicznego punktu widzenia możliwe byłoby uruchomienie od soboty 9.08.2014 r. linii tramwajowych nr 14 i 20.

Andrzej Zowada
Rzecznik Spółki Tramwaje Śląskie SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.