Tramwaj w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Dobre informacje mamy dla pasażerów komunikacji miejskiej w Katowicach. A dokładnie dla tych, którzy stęsknili się już za widokiem tramwajów w Katowicach – Szopienicach. Tramwajowa komunikacja wraca tam już od 9 sierpnia.

Za Tramwajami Śląskimi kolejny etap prac na ul. Obrońców Westerplatte w Katowicach. Od soboty 9.08.2014 wznowiony będzie ruch tramwajowy z Zawodzia przez Szopienice do Mysłowic. W tym drugim mieście czasowo zawieszony będzie przystanek Obrzeżna Północna.

Prace modernizacyjne w Szopienicach weszły w końcową fazę. Torowisko w ul. Obrońców Westerplatte jest już w pełni wybudowane, a przed ekipami remontowymi   jeszcze roboty drogowe i wykończeniowe. Dla pasażerów tramwajów najważniejsze jest jednak, że możliwe jest wznowienie ruchu tramwajowego, a pozostałe prowadzone tam prace nie powinny go już zakłócać.

Reklama

I tak, od soboty 9 sierpnia:

·    Przywrócone zostanie kursowanie linii nr 14, która obsługiwać będzie trasę od pl. Wolności w Katowicach do Dworca PKP w Mysłowicach. UWAGA! Ze względu na prowadzone prace budowlane na przystanku Obrzeżna Północna w Mysłowicach, przystanek ten tymczasowo nie będzie obsługiwany.
·    Przywrócone zostanie kursowanie linii nr 20, która obsługiwać będzie trasę od pl. Wolności w Katowicach do pętli w Szopienicach.
·    Zmieni się rozkład jazdy linii nr 7 i 35.

Jak podają Tramwaje Śląskie, prowadzące wciąż największą w historii spółki modernizację infrastruktury, wznowienie ruchu tramwajowego nie oznacza jednak  zakończenia remontu odcinka w Katowicach – Szopienicach. Wykonująca prace krakowska firma Tor Krak prowadzić będzie jeszcze prace w zakresie drogowym inwestycji. Wartość robót w zakresie tramwajowym to blisko 7 mln zł netto. Modernizacja torowiska i sieci trakcyjnej w ul. Obrońców Westerplatte jest elementem Projektu “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.