Alicja Knast nowym dyrektorem Muzeum Śląskiego (fot.facebook)

Alicja Knast została dyrektorem Muzeum Śląskiego w Katowicach i Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Na to stanowisko powołał ją dzisiaj Zarząd Województwa Śląskiego.

Dotychczasowy dyrektor obu muzeów, Dominik Abłamowicz – został odwołany z obu funkcji. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa stanowisko dyrektora Abłamowicz przestaje pełnić od 22 lipca. 23 lipca zaczyna się za to kadencja nowej dyrektor Muzeum Śląskiego i Muzeum Górnośląskiego. Kadencja nie krótka, bo zarząd ustalił ją na 7 lat – do 22 lipca 2021 roku.

Alicja Knast ukończyła muzykologię na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W swej karierze zawodowej pracowała na stanowisku adiunkta w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Wykładała w London Metropolitan University, była  pracownikiem naukowym University of Plymouth.  Stypendystka Metropolitan Museum w Nowym Jorku. Pracowała jako kurator Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Była też odpowiedzialna za rozwój Muzeum oraz za utworzenie nowej instytucji kulturalnej w ramach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Reklama

Od 1 grudnia 2011 r. była Pełnomocnikiem ds. Wystawy Głównej Muzeum Historii Żydów Polskich. Od 2 lutego 2012 r. pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Wystawy Głównej. Alicja Knast jest członkiem Międzynarodowej Rady Muzeów oraz Międzynarodowego Komitetu Muzeów i Kolekcji Instrumentów Muzycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.