Reklama

Trwają ostatnie przygotowania do obchodów 95-leci istnienia policji. Jubileusz odbędzie się 24 lipca i ma być wyjątkowo hucznie obchodzony w katowickim Spodku. Komenda Miejska Policji zaprasza na swoje stanowisko, do specjalnie wybudowanego komisariatu.

W trakcie święta będzie można zobaczyć jak wyposażona była Policja Państwowa oraz  Policja Województwa Śląskiego w okresie międzywojennym. Mundury i wyposażenie zaprezentuje Grupa Rekonstrukcji Historycznej Policja Śląska 1920-1939.

Reklama

W trakcie święta policji zaprezentowane zostaną m.in. prywatne pamiątki i zbiory jak: policyjny rower uzbrojony w karabin Mannlincher, grające radio, maszyna do pisania, telefon, policyjne latarki, kajdanki, maski gazowe, książki, podręczniki, mapy i zdjęcia. Policja zaprezentuje też System Quick Map służący do wizualizacji i pomiarów miejsc, w których doszło wypadków i zdarzeń kryminalnych. Zaprezentowany będzie również system monitoringu „Pretorian”.

Dla rządnych wiedzy przeprowadzony zostanie wykład, którego tematem będzie historia policji. Dla dzieci przygotowano natomiast piknik edukacyjny „Z katowickim Spodkiem na bezpieczną siecioplanetę”. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.