GKS Katowice rozegrał kolejny mecz sparingowy podczas okresu przygotowawczego do rundy jesiennej sezonu 2014/2015. Spotkanie w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem skończyło się zwycięstwem katowiczan 3:2.

Środowe spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla drużyny gości. Już w 17 min. ładnym rajdem lewą stroną popisał się Bartosz Sobotka, precyzyjnie dośrodkował piłkę na długi słupek, a stojący tam napastnik Rafał Kujawa nie zmarnował szansy na zdobycie pierwszej bramki. Strzelcem drugiego gola dla GieKSy został ponownie Kujawa. W 34 min. uderzył głową w długi róg, nie dając żadnych szans sosnowieckiemu bramkarzowi. Wynik pierwsze połowy spotkania ustalił w 37 min. Jarczyk, strzelając głową pierwszego gola dla Zagłębia.

W drugiej połowie do ataku ruszyła drużyna gospodarzy. Akcje Zagłębia przyniosły rezultat już w 54 min., kiedy bramkę głową po rzucie rożnym strzelił były zawodnik GieKSy Krzysztof Markowski. Wynik meczu ustalony został w 68 min. Bramkę zdobył wprowadzny kilka minut wcześniej Paweł Szołtys.

Podsumowując mecz warto pochawlić grę ofensywną katowiczan, a szczególnie zdobywcę dwóch bramek Rafała Kujawę. Znacznie słabiej w tym meczu wyglądała gra obronna drużyny i trener Musiał będzie miał nad czym pracować przed początkiem sezonu.

Przypomnijmy, że mecz z Zagłębiem Sosnowiec był czwartym sparingiem w okresie przygotowawczym. GKS Katowice wcześniej pokonał Górnika Wałbrzych 2:0, Chrobrego Głogów 2:1 i przegrał z Górnikiem Zabrze 1:2. Kolejny mecz rozegrany zostanie 19 lipca w Mysłowicach z miejscowym Górnikiem Wesoła.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 2:3 (1:2)

Bramki dla GKS-u: 0:1 – Kujawa (17., głową), 0:2 – Kujawa (34., głową), 2:3 – Szołtys (68.)
GKS: Wierzbicki (46. Bucek) – Sobotka (60. Pietrzak), Pielorz (46. Pitry), Sylwestrzak, Kamiński (46. Duda), Czerwiński (60. Januszkiewicz) – Wieczorek (60. M. Mazurek), Cholerzyński, Wołkowicz – Bętkowski (60. Bodziony), Kujawa (60. Szołtys).