Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach / fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl

Dzieci z okolicy nie wyjechały na wakacje i nie wiedzą jak spędzić czas? Zdobądź grant i zorganizuj dla nich zajęcia sportowe.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ogłosił konkurs na najciekawsze propozycje imprez sportowych. O dotacje mogą starać się organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, spółki czy kluby sportowe.

Reklama

Dofinansowane mogą być zajęcia z trzech obszarów:

– organizacja imprez sportowych rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej w zakresie kultury fizycznej,
– wyłonienie organizatora wojewódzkiej kursokonferencji podsumowującej współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w 2014 roku,
– organizacja imprez sportowych rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej w zakresie kultury fizycznej, które będą realizowane na obiektach sportowych w ramach programu “Moje Boisko Orlik 2012”.

Jest o co walczyć, bo maksymalna kwota dofinansowania to aż 155000 zł. Wnioski można składać do 29 lipca. Wszelkich informacji dotyczących otwartego konkursu ofert udzielają pracownicy Wydziału Turystyki i Sportu pod numerem telefonu 774-09-00, a wzór oferty jaką należy złożyć, aby starać się o dofinansowanie, można znaleźć tutaj.

Inną możliwością zdobycia dofinansowania na organizację zadań sportowych jest program Lider Animator. Konkurs ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej Polaków poprzez wyszukiwanie i propagowanie liderów aktywności fizycznej oraz finansowe wsparcie realizacji ich projektów. Konkurs skierowany jest do lokalnych animatorów aktywności fizycznej i sportu realizujących różnego rodzaju programy zajęć rekreacyjnych, programy szkolne i imprezy sportowe. Najlepsze projekty zostaną uhonorowane grantami pieniężnymi w wysokości od 5000 do 15000 zł przeznaczonymi na rozpoczęcie, rozszerzenie lub kontynuowanie działalności.

W programie mogą wziąć udział nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy sportu, trenerzy oraz wszystkie osoby prowadzące i organizujące projekty oparte na aktywności fizycznej. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować swój projekt na stronie www.lideranimator.pl wypełniając formularz internetowy. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca 2014 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.