W sobotę na stadionie Górnika Zabrze GKS Katowice rozegrał kolejny mecz sparingowy. Lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali katowiczan 2:1.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem GKS-u. W 37 minucie spotkania po rzucie rożnym piłkę w polu karnym opanował Piotr Ceglarz i oddał precyzyjny, mocny strzał w prawy róg, który okazał się skuteczny.

Podrażniony utratą prowadzenia Górnik ruszył do ataku od pierwszej minuty drugiej odsłony i szybko wyrównał stan meczu po trafieniu Oleksandra Szeweluchina, który zdecydował się w 49. minucie na precyzyjne uderzenie główką przy lewym słupku. To jednak nie zadowoliło gospodarzy. Już w 58. minucie wynik na 2:1 podwyższył Rafał Kosznik, który wpadł z lewej strony pola karnego i przelobował Dobrolińskiego.

W 79. minucie GieKSa miała świetną okazję do doprowadzenia do remisu. Wprowadzony w drugiej połowie Kamil Cholerzyński uderzył głową z pierwszej piłki, lecz trafił w dobrze ustawionego bramkarza Górnika. Zabrzanie także mieli swoją szansę, ale Maciej Mańka uderzył z najbliższej odległości piłkę głową w słupek i wynik nie uległ już zmianie.

Przypomnijmy, że w poprzednich dwóch sparingach, rozegranych na obozie w Dzierżoniowie, GKS Katowice pokonał 2:0 Górnika Wałbrzych oraz 2:1 Chrobry Głogów. 1:2 z Górnikiem było więc pierwszą porażką w okresie przygotowawczym. Kolejny mecz katowiczanie zagrają 16 lipca w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem.

Górnik Zabrze – GKS Katowice 2:1 (0:1)

Bramka dla GKS-u: 1:0 – Ceglarz (37.)

GKS: Bucek (46. Dobroliński) – Pietrzak (Sobotka), Pielorz, Kamiński, Sylwestrzak (46. Cholerzyński), Januszkiewicz (46. Czerwiński) – Duda, Ceglarz (73. Wołkowicz), Nawrot (60. Kujawa) – Bodziony (73. Wieczorek), Goncerz (60. Szołtys).