Muzycznie rozpoczęli wakacje w Domu Aniołów Stróżów w Katowicach. Na anielskim podwórzu odbył się niezwykły koncert – zagrał Fismoll.

Fismoll, a właściwie Arkadiusz Glensk to polski muzyk tworzący muzykę akustyczną i liryczną. Jest wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem i autorem tekstów. Jego avant popowe i wręcz baśniowe kompozycje są przyrównywane do twórczości Ólafura Arnaldsa oraz zespołów Bon Iver i Sigur Rós.

Pseudonim młodego artysty nawiązuje do dzieciństwa muzyka, który jako siedmiolatek często podśpiewywał sobie. Jego ojciec-muzyk zauważył, że syn śpiewa najczęściej w tonacji fis-moll. Artysta przyjął pseudonim, który dla niego stał się symbolem najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która się z niego wydobywa.

Reklama

W lipcu ubiegłego roku Fismoll został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność podczas koncertu w tzw. Alter Space na Festiwalu Open’er w Gdyni. Artysta został zaproszony jako support koncertowy przez Katarzynę Nosowską. – Kiedy doświadczam czegoś zachwycającego, mam w zwyczaju obnosić się z tym zachwytem. Wszyscy moi bliscy już wiedzą; Kaśka słucha Fismolla! Tak wielki talent jak Fismoll to już kategoria: nieprzyzwoite. Chłopak upłynnia mi serce – powiedziała Nosowska o muzyku z Poznania.

Teledysk do singla “Let’s Play Birds” z debiutanckiego albumu “At Glade” Fismolla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.