Rusza rejestracja na Ogólnopolskie Dyktando 2014 (fot.sxc.hu)

Chociaż Ogólnopolskie Dyktando 2014 dopiero w październiku – rejestracja uczestników rusza już teraz.

Dyktando 2014 odbędzie się w Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach. 12 października dzieci, młodzież i dorosli zmierzą się z kolejnym, naszpikowanym ortograficznymi pułapkami tekstem. Będzie to już 23. edycja Ogólnopolskiego Dyktanda. Zainteresowanie wielką klasówką z języka polskiego z roku na rok jest coraz większe. Nic więc dziwnego, że mimo iż Dyktando 2014 odbędzie się w Katowicach dopierio 12 października, to zapisy ruszają już wkrótce. Rejestracja uczestników rozpocznie się w lipcu. Wystarczy wejść na stronę www.dyktando.info.pl, wypełnić specjalny formularz i gotowe.

Reklama

Wielkie Dyktando z języka polskiego w Katowicach organizowane jest od 1987 roku. Na początku sprawdzian wiedzy z ortografii organizowany był średnio co dwa lata. Zasady? Proste! Bezbłędna znajomość ortografii i interpunkcji. I zakaz udziału w dyktandzie magistrów filologii polskiej. Największy i najstarszy jednocześnie konkurs językowy w Polsce zorganizowała po raz pierwszy w Katowicach dziennikarka radiowa, publicystka a później senator – Krystyna Bochenek, która zginęła tragicznie z katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku 10 kwietnia, 2010 roku.

Pierwsze dyktanda organizowano w studiu koncertowym Radia Katowice. Ogólnopolskie Dyktando było także pisane z hali katowickiego Spodka. Od 2012 roku organizowane jest w  Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek – pomysłodawczyni ogólnopolskiej klasówki z języka polskiego. Wydarzenia nabrało już takiej rangi, że transmitowane jest przez telewizję i radio, zmagania piszących Ogólnopolskie Dyktando można śledzić także w sieci, a imprezę swoim patronatem objęły Rada Języka Po0lskiego, Minister Edukacji Narodowej i Narodowe Centrum Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.