Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach / Fot. Artur Maciaszczyk

Zarząd Województwa Śląskiego podjął uchwały dotyczące wszczęcia procedur związanych z zamiarem odwołania Dominika Abłamowicza ze stanowisk dyrektora Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i dyrektora Muzeum Śląskiego w Katowicach. Zastąpić go ma Alicji Knast.

Zgodnie z przepisami, dyrektora instytucji kultury powołuje organizator na czas określony po zasięgnięciu opinii związków zawodowych działających w tej instytucji oraz stowarzyszeń zawodowych i twórczych. Powołanie dyrektora Muzeum Śląskiego w Katowicach współprowadzonego z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego wymaga ponadto uzgodnienia kandydatury dyrektora z Ministrem.

Alicja Knast jest magistrem sztuki. Ukończyła Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz University of Plymouth w Wielkiej Brytanii. Posiada doświadczenie w kierowaniu realizacją dużych projektów muzealnych, m.in. w latach 2009-2011 pracowała jako kurator-manager projektu związanego z realizacją stałej ekspozycji w Muzeum im. F. Chopina w Warszawie, a w latach 2012-2014 była dyrektorem generalnym wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 19 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.