Ennio Morricone w Katowicach! Koncert Ennio Morricone w nowej siedzibie NOSPR w Katowicach (fot.Katowice.eu)

1 października koncert otwarcia Krystiana Zimermana, kilka dni później kolejne wielkie nazwisko światowej muzyki. Jednym z pierwszych artystów, którzy zaprezentują się publiczności w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach będzie światowej sławy kompozytor, Ennio Morricone.

Budowa nowej siedziby NOSPR w Katowicach to już ostatnie szlify i prace wykończeniowe. Melomani, którzy nie mogą się już doczekać nowych wrażeń i brzmienia pięknej i nowoczesnej sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, wkrótce będą nie tylko mogli podziwiać efekt wysiłków budowlańców, ale i zasłuchać się w dzieła największych kompozytorów. Na początek, 1 października – Koncert Otwarcia NOSPR w Katowicach. Zagra wtedy wybitny polski pianista, Krystian Zimerman. A już 11 października kolejny wielki koncert. W nowej siedzibie NOSPR w Katowice odbędzie się bowiem koncert samego Ennio Morricone, legendarnego już kompozytora muzyki filmowej, który na swoim koncie ma kompozycje do ponad pół tysiąca filmów i seriali.

Równo z końcem prac rusza sprzedaż abonamentów. Ci, którzy mają abonamenty w NOSPR – mogą zgłaszać się po nowe od 1 do 15 lipca. Od 16 lipca rusza sprzedaż abonamentów na koncerty i wydarzenia NOPSR dla nowych  abonamentowiczów. Będzie coś także dla miłośników jazzu – dla nich przewidziano Kartę Klubu Jazzowego i aż 25 koncertów jazowych w sezonie 2014/15.

Reklama

Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe, kiedy się zakończą – ruszy tzw. strojenie sali koncertowej – aby jej brzmienie zadowoliło ucho nawet najbardziej wybrednego melomana. Teren wokół nowej siedziby NOSPR także jest już uporządkowany, nasadzono drzewa, kończy się już także budowa placu imienia Wojciecha Kilara, której głównym punktem ma być okazała fontanna.

Nowa siedziba NOSPR w Katowicach, budowana w tzw. Strefie Kultury kosztowała 265 mln zł. Blisko połowa środków, to środki unijne, 130 mln.zł. wyłożono z miejskiego budżetu.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.